ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6456543
*
nr 645 6543
Spegel
Sekelskifte, höjd: 57
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2010
kl 18:23:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:34:28
1
250 kr
13/6 20:16:52
2
200 kr
13/6 20:17:54
2
350 kr
14/6 14:39:52
3
400 kr
14/6 15:42:47
1
450 kr
14/6 17:39:14
3
550 kr
14/6 18:06:20
1
550 kr
14/6 18:06:44
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 645 6543
Spegel
Sekelskifte, höjd: 57
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 21:34:28 | 1 | 250 kr |
13/6 20:16:52 | 2 | 200 kr |
13/6 20:17:54 | 2 | 350 kr |
14/6 14:39:52 | 3 | 400 kr |
14/6 15:42:47 | 1 | 450 kr |
14/6 17:39:14 | 3 | 550 kr |
14/6 18:06:20 | 1 | 550 kr |
14/6 18:06:44 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27